Zdjęcia RTG / RVG

Cyfrowe aparaty RTG (Radiowizjografia RVG)

Gabinet wyposażony jest w nowoczesne niemieckie niskoemisyjne cyfrowe aparaty rentgenowskie.

Zdjęcie to wykonywane jest najczęściej w celu oceny, obecności próchnicy, bądź zmian zapalnych wokół wierzchołka korzenia, jakości wypełnienia, kontroli wprowadzonego implantu, zaawansowania choroby przyzębia, kontroli wypełnienia kanału po leczeniu kanałowym lub przyczyny bólu zęba u pacjenta. Jest to jedna z podstawowych metod diagnostycznych stosowana w stomatologii.

Lekarze prowadzący leczenie wraz z Państwem na bieżąco mogą obserwować, oceniać i analizować przebieg leczenia dzięki monitorowi zamontowanemu bezpośrednio przy fotelu . czas od zrobienia do zobrazowania zdjęcia wynosi 5 sekund i odbywa się bezpośrednio na fotelu stomatologicznym.
W naszych gabinetach pracujemy systemem RVG piątej generacji. Dzięki ogromnym możliwościom cyfrowej obróbki obrazu jesteśmy w stanie zobaczyć to, co nie jest widoczne na zwykłych zdjęciach analogowych, dokonać analizy i odpowiednich pomiarów, powiększyć szczegóły anatomiczne oraz na bieżąco kontrolować efekt leczenia dla osiągnięcia jak najlepszych efektów.  Na życzenie zdjęcia mogą Państwo otrzymać w wersji elektronicznej na płycie CD lub pocztą email.