Stomatologia dziecięca

Nowoczesna stomatologia dziecięca w ostatnich latach przeszło prawdziwą rewolucję. W podejściu dentysty do najmłodszych pomaga jednak nie tylko technologia. Także sami lekarze mają inne podejście niż przed laty. Standardem stają się wizyty adaptacyjne, uczące dziecko jak zachować higienę, kim jest dentysta oraz jak może pomóc, gdy zaboli ząb. W Klinice Stomatologicznej Prestige Dental prowadzimy program "Mądry ząbek". Chcemy  aby nasze dzieci od najmłodszych lat nie bały się dentysty, poznały go i zaprzyjaźniły się z nim.

Prestige Dental Kids

Efekty widoczne są już po pierwszej wizycie. Maluchy chętniej przychodzą do lekarza - wiedzą, czego mogą się spodziewać.

Naszym najmłodszym pacjentom Oferujemy następujące usługi:

- opiekę higieniczną, dobór szczoteczek i pasty oraz dodatkowe zalecenia higieniczne i porady dietetyczne. Pokazujemy jak szczotkować zęby by uniknąć problemów już od najmłodszych lat.

- lakowanie zębów mlecznych i stałych, polegające na wypełnieniu bruzd zębowych lakiem w celu zapobiegnięcia zalęganiu w nich resztek pokarmowych. Lakowanie zębów zdrowych pozwala zredukować poziom próchnicy o nawet 90%

- fluoryzację poprzez lakierowanie lub piankowanie zębów specjalnymi preparatami fluorowymi. Zabiegi te zwiększają twardość szkliwa, a tym samym uodporniają zęby na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu można zredukować próchnicę do 70%.

Naszymi najbardziej wymagającymi Pacjentami zajmie się pedodonta