Stomatologia estetyczna

Piękny i zdrowy uśmiech dodaje urody, zwiększa pewność siebie. Ładne i proste zęby dają dużo więcej powodów do nieskrępowanego uśmiechu. Gdy częściej się uśmiechamy, jesteśmy lepiej odbierani przez otoczenie. Wystarczy jedna  decyzja dotycząca poprawy estetyki uśmiechu, by cieszyć się nie tylko z prostych i ładnych zębów, a także z większego komfortu życia.

Odtworzenie naturalnego i estetycznego wyglądu zębów  jesteśmy w stanie osiągnąć, dzięki wysokim umiejętnościom naszego personelu, oraz stosowaniu nowoczesnej aparatury diagnostycznej. Podejmujemy się leczenia tzw.  trudnych przypadków. Doradzimy, w jaki sposób należy przeprowadzić leczenie.  Wspólnie z Państwem omawiamy plan leczenia, wszelkie za i przeciw oraz wynikające z planu koszty.

Klinika Prestige Dental proponuje Państwu nowoczesne wypełnienia kompozytowe idealnie dopasowane odcieniem do naturalnego koloru zęba. Dzięki wykonaniu ich z światłoutwardzalnych materiałów uzyskuje się wypełnienia spełniające wszystkie wymogi estetyczne i funkcjonalne zębów.

Jeśli konieczne jest odtworzenie brakującego zęba stosujemy rekonstrukcję protetyczną  w postaci mostów. Umożliwia uzyskanie takiego samego kształtu, koloru oraz usytuowania zęba w łuku. Metoda ta umożliwia pełne odtworzenie funkcji żucia.

Jeśli borykamy się z problemem przebarwień na zębach lub  konieczna jest korekta kształtu lub ułożenia zębów w łuku wtedy  stosujemy licówki w postaci nakładek nanoszonych na przednią część zęba. Licówki dostępne są jako wyrób z kompozytu lub porcelany.

Zęby zniszczone przez próchnicę, nadłamane lub leczone kanałowo konieczne jest odtworzenia ich anatomicznego kształtu. W tym celu wykonujemy koronę protetyczną, czyli duplikat pełnowartościowej korony zdrowego zęba. Umożliwia to skorygowanie jego kształtu i koloru oraz zmianę jego usytuowania w łuku zębowym.