Implantologia

Implantologia to dziedzina chirurgii estetycznej, polegająca na wszczepieniu do organizmu implantu zębowego w celu odtworzenia naturalnej jego funkcji i poprawieniu estetyki. W wielu wypadkach, gdy dalsze dotychczasowe leczenie nie jest możliwe najlepsze efekty przyniesie uzupełnienie brakujących zębów poprzez skorzystanie z implantologii stomatologicznej. Zastosowanie implantu zęba to najbardziej zaawansowana procedura lecznicza. Implant w prosty sposób przywróci estetyczny wygląd i przejmie funkcje naturalnego zęba. Przewaga tego typu leczenia nad stosowanym metodami do tej pory jest minimalizacja zaniku kości, dzięki czemu jest rozwiązaniem bardziej trwałym i niezawodnym. Poza tym zabiegi implantologiczne nie wymagają szlifowania zębów i przywracają estetyczny wygląd, wtedy, gdy jedynym rozwiązaniem staje się proteza, której chcielibyśmy uniknąć. Zabieg ten w znaczący sposób poprawia jakość codziennego życia pacjenta. Stosowane w Klinice Prestige Dental implanty są wykonane z tytanu, dzięki czemu gwarantowany jest trwały zrost z tkanką kostną oraz niezawodne funkcjonowanie przez wiele lat.

Prace implatologiczne w Klinice Prestige Dental prowadzone są przez lekarzy, którzy podnoszą swoje kwalifikacje w tej dziedzinie w kraju i zagranicą, m.in. uczestniczymy w zajęciach prowadzonych przez najwybitniejszych implantologów na Uniwersytecie Medycznym we Frankfurcie nad Menem.

Zastosowanie implantów przynosi wiele korzyści dla Państwa. Gwarantuje, że kość wyrostka nie ulega zanikowi, jak w przypadku mostów konwencjonalnych, dzięki czemu efekt implantologii jest dużo trwalszy. Ponadto sąsiednie zęby nie wymagają spiłowania, co pozwala skrócić czas zabiegu oraz oszczędzić zdrowe zęby przed ingerencją stomatologiczną. Korzystając z implantów, uzyskuje się bardzo naturalny efekt. Jakość wykonania nowych zębów nie pozwala domyślić się postronnej osobie, że są one efektem pracy stomatologicznej. Dzięki temu bez skrępowania mogą Państwo cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami. Zapraszamy do skorzystania z usług w tym zakresie w Klinice Prestige Dental.