Endodoncja

Endodoncja (leczenie kanałowe) to oczyszczanie oraz wypełnianie kanałów korzeniowych, które pozwala wydłużyć życie zęba. Pacjenci zgłaszają się z bólem zęba, który jest często konsekwencją zaniedbanej próchnicy. Bakterie, które wywołują tę chorobę zębów docierają do miazgi (zwanej nerwami) i zakażają ją. Proces ten powoduje powstanie stanu zapalnego, który odczuwamy jako silne dolegliwości bólowe. Niestety uszkodzenie miazgi zębowej przez bakterie jest nieodwracalne, dlatego chora tkanka musi być usunięta oraz zastąpiona wypełnieniem. W tym celu stosowane jest leczenie kanałowe.

Czujność Pacjentów usypia także fakt, że chory ząb może nie przekazywać symptomów bólowych. Dlatego konieczne są regularne wizyty kontrolne u stomatologa powiązane z diagnostyka obrazową, by w razie potrzeby określić stadium rozwoju choroby i podjąć stosowne leczenie.

Klinika stomatologiczna Prestige Dental wyposażona jest najnowszej klasy niemiecki mikroskop firmy Leica, który stosowany jest do leczenia kanałowego zębów. Urządzenie to umożliwia obserwację oraz przeprowadzenie leczenia bardzo wąskich kanałów korzeniowych.