Profilaktyka kobiet w ciąży

Stan zdrowia jamy ustnej przyszłej mamy ma ogromy wpływ na zdrowie dziecka.  Zapraszamy przyszłe mamy, które spodziewają się potomstwa do wizyt stomatologicznych w Klinice Prestige Dental. Ważne jest by przed wizytą zgłosić ten fakt lekarzowi.

Konsultacja stomatologiczna pozwoli zapobiec chorobom jamy ustnej mamy i dziecka w przyszłości. Z przeprowadzonych badan i obserwacji  wynika, że obecność licznych ognisk próchnicowych w jamie ustnej matki znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy wczesnej u dziecka jak również komplikacji ciąży .

Klinika Prestige Dental  w ramach opieki stomatologicznej kobiet w ciąży oferuje profesjonalną profilaktykę i leczenie próchnicy, leczenie chorób przyzębia, a także instruktaże higieny jamy ustnej.

W pierwszym trymestrze ciąży prowadzimy niezbędne zabiegi stomatologicznych, ograniczając je do koniecznych. Planujemy i proponujemy wykonać zabiegi w drugim trymestrze ciąży, który to okres jest uważany za najbezpieczniejszy dla rozwoju płodu i jest to czas na przeprowadzenie niezbędnych ekstrakcji oraz leczenia ubytków. W razie wątpliwości zabiegi są wykonywane po konsultacji z lekarzem ginekologiem prowadzącym Pacjentkę.