Profilaktyka ogólna

Profilaktyka ogólna polega na zapobieganiu chorób zębów i otaczających zęby czyli przyzębia.  Jej zadaniem jest walka z płytką nazębną , która w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju próchnicy oraz paradontozy. Klinika Stomatologiczna  Prestige Dental  oferuje Państwu pełen zakres profesjonalnych zabiegów profilaktycznych.

Prowadzimy instruktaż higieny jamy ustnej, gdyż higiena jamy ustnej jest bardzo ważnym elementem dnia codziennego i przestrzeganie jej sprzyja naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Podczas porady higienicznej otrzymają Państwo instruktaż odpowiedniej techniki szczotkowania i nitkowania zębów. Dobierzemy Państwu  odpowiedni typ szczoteczki, pasty i innych środków higienicznych.

Oferujemy  także fluoryzację i lakierowanie preparatami fluorkowymi, których największą cechą jest wzmocnienie szkliwa w zębach mlecznych i stałych. Zabieg ogranicza pojawianie  się płytki bakteryjnej, likwiduje nadwrażliwość szyjek oraz powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa. Powinien być on przeprowadzany okresowo co 3 lub 6 miesięcy, w zależności od skłonności pacjenta do tworzenia próchnicy.

Inna metodą profilaktyki jest lakowanie, które polega na wypełnieniu bruzd zębów przedtrzonowych i trzonowych lakiem szczelinowym w celu uniknięcia próchnicy. Bruzdy i szczeliny na powierzchniach żujących zębów są miejscami zalegania resztek pokarmowych. Ich skomplikowane kształty i zagłębienia utrudniają dokładne oczyszczenie, co sprzyja rozwojowi próchnicy. Jest to najlepsza i skuteczna metod jej redukcji.

Wszystkim pacjentom proponujmy zabieg profesjonalnego oczyszczenia zębów zazwyczaj raz na pół roku . Ma on na celu usunięcie płytki nazębnej, osadów i przebarwień, których nie udaje się usunąć szczotkując zęby w domu.  W tym celu wykonujemy scaling ultradźwiękowy.  Zabieg ten polega na usunięciu twardych złogów kamienia nazębnego gromadzących się między dziąsłem a koroną zęba. Następnie  wykonywane jest piaskowanie zębów , które umożliwia  usunięcie osadów i przebarwień z kawy, herbaty i papierosów. Mikroziarna  piasku medycznego docierają do przestrzeni międzyzębowych, trudno dostępnych dla szczoteczek i nitek dentystycznych. Na końcu zęby poddawane są polerowaniu za pomocą szczoteczek, gumek oraz profesjonalnych past, aby zapobiec ponownemu odkładaniu się płytki bakteryjnej. Zęby są na koniec fluoryzowane . Po zakończeniu zabiegu Państwa zęby są gładkie i czyste jak nigdy przedtem.