Stomatologia zachowawcza

Podstawowym zadaniem stomatologii zachowawczej jest ciągła troska o utrzymanie zębów naturalnych poprzez stosowanie właściwych metod odtwarzania ich struktury i przywracanie im fizjologicznej funkcji.

Głównymi zabiegami wykonywanymi w ramach stomatologii zachowawczej jest oczyszczenie zęba z próchnicy i wypełnienie korony zęba materiałem wypełniającym

W przypadku jednak, gdy próchnica zostanie wykryta późno proces próchnicowy penetruje w głąb zęba do miazgi i niezbędne staje się leczenie kanałowe zęba (leczenie endodontyczne), które polega na usunięciu zainfekowanej tkanki nerwowo-naczyniowej zęba z kanałów i komory zęba, a następnie wypełnienie powstałej przestrzeni materiałem uniemożliwiającym rozwój bakterii.

Klinikę Prestige Dental tworzy zespół wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych  specjalistów stomatologii zachowawczej i endodoncji. Stosujemy nowoczesne technologie i najlepsze materiały wypełniające. Nasze prace wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Stosujemy najnowsze techniki leczenia kanałowego z wykorzystaniem najnowszej generacji niemieckiego mikroskopu. dzięki czemu lekarz uzyskuje powiększenie obrazu pola zabiegowego umożliwiające wykonanie precyzyjnych i trudnych zabiegów. Zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów, ale także poprawą ich wyglądu, gdyż białe zęby są powszechnie akceptowanym symbolem zdrowia i urody.