Technologie medyczne

W związku z pandemią COVID-19 nasza klinika została wyposażona w generatory plazmy, który stosowany jest także szpitalach, w celu usuwania z powiatrza wszelkich patogenów. Dbamy o zachowanie bezpieczeństwa pacjentów i personelu. Stosujemy procedury bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami MZ i PTS.

Klinika Prestige Dental została wyposażona w najnowocześniejsze  urządzenia diganostyczno – lecznicze  produkcji niemieckiej, francuskiej i amerykańskiej.  Stosowane technologie i techniki leczenia zaewniaja Państwu najwyższą światową jakość oferowana przez wiodące kliniki stomatologiczne w Europie i USA.

Cyfrowy pantomograf

Klinika wyposażona jest w najnowocześniejszy obecnie na rynku niemiecki cyfrowy pantomograf wykonujący bardzo dokładne pantomogramy.

Pantomogram jest specjalistycznym zdjęciem RTG stosowanym w stomatologii. Poprzez jednoczesny ruch głowicy generującej promieniowanie rentgenowskie o bardzo niskiej dawce uzyskuje się zdjęcie określonej warstwy twarzoczaszki. Dzięki temu na pantomogramie bardzo dobrze widoczne są wszystkie zęby, górne i dolne, a także otaczające je tkanki. Wykonanie pantomogramu jest całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie kilkanaście sekund. Jest to zdjęcie przeglądowe, dzięki któremu można wykryć wiele nieprawidłowości, jak próchnica, zmiany okołowierzchołkowe, zatrzymane zęby, zęby nieprawidłowo przeleczone kanałowo itd.

https://youtu.be/Sn8soc_qeaE

Cyfrowe aparaty RTG (Radiowizjografia RVG)

Gabinety wyposażone są w nowoczesne niemieckie niskoemisyjne cyfrowe aparaty rentgenowskie.

Zdjęcie to wykonywane jest najczęściej w celu oceny, obecności próchnicy, bądź zmian zapalnych wokół wierzchołka korzenia, jakości wypełnienia, kontroli wprowadzonego implantu, zaawansowania choroby przyzębia, kontroli wypełnienia kanału po leczeniu kanałowym lub przyczyny bólu zęba u pacjenta. Jest to jedna z podstawowych metod diagnostycznych stosowana w stomatologii.

Lekarze prowadzący leczenie wraz z Państwem na bieżąco mogą obserwować, oceniać i analizować przebieg leczenia dzięki monitorowi zamontowanemu bezpośrednio przy fotelu . czas od zrobienia do zobrazowania zdjęcia wynosi 5 sekund i odbywa się bezpośrednio na fotelu stomatologicznym.
W naszych gabinetach pracujemy systemem RVG – 5 generacji. Dzięki ogromnym możliwościom cyfrowej obróbki obrazu jesteśmy w stanie zobaczyć to co nie jest widoczne na zwykłych zdjęciach analogowych, dokonać analizy i odpowiednich pomiarów, powiększyć szczegóły anatomiczne oraz na bieżąco kontrolować efekt leczenia dla osiągnięcia jak najlepszych efektów.  Na życzenie zdjęcia mogą Państwo otrzymać w wersji elektronicznej na płycie CD lub pocztą email.

http://www.youtube.com/embed/kdScyrintEI?autoplay=0

Komputrowe znieczulenie (znieczulenie dokostne) QuickSleeper

Urządzenie umożliwia iniekcję dokostną. Wykorzystywany przez nas komputerowy system znieczulenia jest dla pacjenta bezbolesny i nie powoduje odrętwienia tkanek miękkich. Urządzenie jest przeznaczone zarówno dla dorosłych jak i małych pacjentów nie powoduje ryzyka pogryzienia wargi. Po podaniu znieczulenia komputerowego nie ma konieczności dodatkowego znieczulenia od strony językowejczy podniebiennej, nawet przy ekstrakcji. Znieczulenie komputerowe QuickSleeper nie powoduje pozabiegowych skutków ubocznych dla pacjenta typu podrażnienie ozębnej czy martwicy.

https://www.youtube.com/watch?v=TMMr_GVEd-c

Kamera wenątrzustna

Nasze gabinety wyposażone są w kamerę wewnątrzustną. Pozwala ona na podgląd wewnątrz ust w trakcie i po leczeniu. Pacjent ma możliwość dokładnego obejrzenia wykonanych przez nas prac.

Laserowe wykrywanie próchnicy - kamera Diagnocam

Laserowe badanie próchnicy urządzeniem Diagnocam pozwala na prześwietlenie laserem struktury zęba. Urządzenie wykorzystuje światło lasera i tworzy obrazy przypominające jakością obrazy rentgenowskie, ale bez promieniowania. Światło lasera przenika przez strukturę zęba i wysyła obraz do kamery. Obszary zaatakowane przez próchnicę zaburzają przechodzenie światła i ukazują się w postaci wyraźnie ciemniejszych plam. Diagnocam pozwala na wykrycie próchnicy nawet we wczesnym stadium, jest kompletnie bezinwazyjne i bezbolesne. Badanie jest bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży ponieważ urządzenie nie wysyła promieniowania rentgenowskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=RDvzY4nzL9Q

Mikrsokop

Posiadamy najnowocześniejsze niemieckie mikroskopy do leczenia kanałowego. Zapewniają one wysoką jakość leczenia kanałowego i umożliwiają leczenie najtrudniejszych przypadków. Zastosowanie mikroskopu zabiegowego pozwala bardzo precyzyjnie prowadzić zabiegi stomatologiczne.  Dzięki niemy wykonywane są skomplikowane i nietypowe leczenia kanałów korzeniowych, które nie mogły być leczone metodami tradycyjnymi.

Proces sterylizacji

Posiadamy nowoczesną sterylizatornię z myjniami ultradźwiękowymi i autoklawami parowymi, zapewniającymi najwyższy poziom bezpieczeństwa dla pacjentów.

Pacjenci mają pewność i gwarancję, że wszystkie zestawy z narzędziami są sterylizowane i podawane lekarzom przed każdym zabiegiem.  Nasze motto działania to zapewnieni sterylnych warunków prowadzenia zabiegu.

Sterylizacja spełnia wymogi standardów europejskich i krajowych zapobiegania zakażeniom. Proces sterylizacji każdorazowo kontrolowany komputerowo. Wykonywane są także testy chemiczne wkładane razem z instrumentami. Raz na miesiąc wykonujemy test biologiczny poprawności sterylizacji. Poprawność prowadzonych  procesów sterylizacji dokumentowana jest wydrukiem z komputera śledzącego proces sterylizacji.