Protetyka

Nowoczesna protetyka stomatologiczna oferuje ogromne  możliwości by skutecznie uzupełnić braki w uzębieniu , tak by ponownie cieszyć się pięknym uśmiechem.. Brak jednego lub kilku  zębów stanowi poważny problem estetyczny . Jest to bardzo krępujące dla pacjenta . Nie można bez przeszkód uśmiechać  się i rozmawiać. Ubytki uzębienia powodują, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, przesuwają się i pochylają powodując naprężenia i zmiany w rozkładających się siłach żucia. Z upływem czasu braki w uzębieniu zakłócają funkcje żucia, powodując zmiany patologiczne w stawach skroniowo-żuchwowych.

Klinika Stomatologiczna Prestige Dental oferuje Państwu pełne usługi protetyki . Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich głębokim uszkodzeniu.

Oferujemy Państwu uzupełnienia protetyczne stałe , ruchome lub kombinowane - protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą elementów łączących m.in. zatrzasków lub koron teleskopowych. Wykonujemy  protezy akrylowe, protezy szkieletowe na podbudowie metalowej, złocie. Uzupełnienia protez stałych wykonywane są w postaci  koron i mostów ceramicznych.

W zależności od braków w jamie ustnej oraz stanu uzębienia lekarz może zaproponować najlepsze spośród szerokiego wachlarza rozwiązań: protetykę na implantach, korony, mosty, protezy, inlaye lub licówki na zębach własnych.

Nasza klinika jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego Pacjenta i potrafi zaproponować mu najlepsze rozwiązanie pod względem zarówno funkcjonalnym, jak i protetycznym. Każda praca protetyczna jest indywidualnie dostosowywana. Na podstawie szczegółowej analizy każdego przypadku omawiany jest przebieg leczenia. Na tym etapie staramy się zastosować optymalne materiały protetyczne, tak, żeby zapewnić pozytywne i najtrwalsze z możliwych rezultaty leczenia. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość wykonania "projektu estetycznego" pozwalającego obejrzeć przyszły wygląd zębów